Co děti potřebují

1.  Oblečení

* do třídy:

• hrací kalhotky s kapsou, děvčata např. zástěrky, šatičky, prostě dejte dětem takové oblečení, na které jsou zvyklé
  •  zdravotně a bezpečnostně vyhovující obuv (ne nazouváčky)

* na pobyt venku:

• starší oblečení a boty nebo tenisky, které se děti nebudou bát při hrách ušpinit a poničit
  • při deštivém počasí nepromokavou obuv a pláštěnku (ne deštník)

* na cvičení:

• cvičíme bez převlékání, děti pouze odkládají přebytečné vrstvy oblečení

* na spaní:

• při celodenní docházce vybavte své dítě pyžamkem pro polední odpočinek na lehátku, rovněž podepsat!

Děti chodí do MŠ oblečeny a upraveny tak, aby mohly sebeobsluhu z větší  části zvládnout samy. Veďte, prosíme, své děti k udržování pořádku ve skříňce a dbejte na jeho udržování.

Prosíme také, podepište  dětem veškeré oblečení a obuv, případně je opatřete dítěti srozumitelnou značkou.

2.   Hygienické potřeby

• papírové kapesníky (celé balení dvakrát ročně)

Nezakazujeme dětem nosit do školky sladkosti, ozdoby a hračky, prosíme ale o únosnou míru a vaši kontrolu toho, co si vaše dítko do školky odnáší. Sladkosti uvítáme o narozeninách dětí nebo při výjimečných příležitostech, cenné šperky a předměty do školky nepatří, a hračky omezte na minimum – např. plyšáček na spaní těm nejmenším. Do školky také dětem s sebou nedávejte žádné jídlo.