Kdo?

kdo1UČITELKY
V čtyřtřídní mateřince nás pracuje celkem osm, všechny máme odborné pedagogické vzdělání a pro všechny je naše práce také naším koníčkem. Průběžně si všechny také doplňujeme své znalosti doškolováním v rámci dalšího vzdělávání i samostudiem odborné literatury, protože naší snahou je dávat svým dětem ve školičce jen to nejlepší. Děti to cítí a proto mají svou Martinku, Alenku J., Terezku, Andrejku, Ladušku, Pavlínku, Magdičku a Alenku G. za to rády a do školky se těší. V novém školním roce jsme do našeho učitelského týmu přivítaly nové posily – paní učitelky Andrejku a dočasně také Pavlu (zastupuje za Olinku, kterou čeká plánovaná operace). Věříme, že se jim u nás bude líbit a budou se líbit i našim dětem. Paní ředitelce Evičce přejeme na mateřské dovolené jen to nejhezčí.

Další zdatnou posilou našeho učitelského týmu byla i pedagogická asistentka Markétka,  která odchází na jinou MŠ a přivítáme novou asistentku Haničku, která nám bude pomáhat  s péčí o děti  se speciálními  vzdělávacími  potřebami, a bez  jejíž  pomoci by naše práce byla mnohem náročnější.

PRACOVNICE PROVOZU
V neuklizeném a neudržovaném prostředí by učitelky s dětmi určitě nemohly pracovat v takové pohodě, jako je tomu v prostředí čistém a vyzdobeném, navíc plném květin… Školnice Anička, uklízečky Verunka a Evička si odvádí perfektně nejen své povinnosti, ale nikdy pro ně není zatěžko udělat i to, co nemají přímo v popisu své práce. I v letošním školním roce jsme ryze ženský kolektiv – i práci obsluhy plynové kotelny zastává žena – paní Anička.

KUCHAŘKY

Nejenom láska, ale i život v mateřské škole prochází žaludkem. Prožitkové učení je sice fajn, ale denně zjišťovat jeho pomocí, že hlad nepatří k příjemným pocitům v životě – v tomto případě prožitek nasměřujeme raději na poznávání chutí, vůní a barev. A vykouzlit takové kombinace, aby si všechny smysly přišly na své – to naše paní kuchařky Maruška, Zita, Blanička a Verunka doopravdy umí.

ÚČETNÍ

Provoz školy v režimu právní subjektivity s sebou nese i nutnost účetnictví. A protože kvalitně odvedená práce předpokládá i kvalitní vědomosti a odpovídající vzdělání, máme v našem týmu paní Janu, která si vzala tuto oblast na starost. Počítá a počítá, aby školka dobře fungovala a zbyly finance i na realizace všech plánů.